Kahve Falı Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Kahve Falı Tabirleri

Kahve falında kediyle görmek

Kahve falında kediyle görmek hem maddi olarak hem de manevi olarak layık olduklarına kavuşacağına, mutlu günler göreceğine, hayırlı ve sevinçli haberler alacağına, ortak edineceğine, yöneticilerinden ya da ortaklarından takdir göreceğine, önünde güzel ve başarılı günler olacağına, her türlü kötü kazadan ve kimseden korunacağına, hayatının zorlaşacağına, ancak bu kişilerin pes etmemesinden ötürü kendilerine büyük bir ders vereceğine rivayet eder.

Kahve falında kediyle gördüyseniz:

  • Değişim gerilime ya da bir arkadaşınız, komşunuz veya akrabanızla kaçınılmaz durumlara neden olabilir.

Kahve falında beyaz kediden korkmak kötü ve hasta günler geçireceğine, çevresinin kendisi gibi varlıklı kimselerle dolacağına inanılır.

Kahve falında kaybolan kediyi bulmak sıkıntıların, aksiliklerin ve sorunların üst üste geleceğine, o kapıyı kapatacağına delalet etmektedir.

Kahve falında kedinin başını koparmak o işten ekmek yiyeceğine ve yanındakileri de ekmek sahibi yapacağına, dilediği gibi yaşayacağına tabir olunur.

Kahve falında yolda kedi görmek mesleğinde güzel ve akıllı atılımlar gerçekleştireceğine bu sayede bolluk, bereket, zenginlik, rahat, konfor ve lüks içinde yaşayacağına, işlerinde verimin artacağına delalettir.

Kahve falında ölü kedi yemek masraflı bir şekilde başlayan bir işin sona erdirileceğine, zorlukların biteceğine, huzurlu ve mutlu bir kişi olunacağına, yapılan işlerde büyük başarılar elde edileceğine ve çok iyi paralar kazanılacağına inanılır.

Kahve falında kedi tuttuğunu görmek haneye bolluk ve bereketin hâkim olacağına,   yapılan hataların telafi edileceğine, zararlı alışkanlıkların sona erdirileceğine yorulmaktadır.

Kahve falında kapının önünde kedi görmek deyim yerindeyse elinin kolunun bağlanacağına, iş konusunda parmakla gösterilecek bir yönetici haline geleceğine işaret etmektedir.

Kahve falında evden kedi kovmak yapılan bu hamleden ötürü iş ve aile hayatındaki kişilerden ağır eleştiriler geleceğine, işini tutkuyla yapan fal sahibinin el üstünde tutulan biri olacağına delalettir.