Kahve Falı Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Kahve Falı Tabirleri

Kahve falında divan görmek

Kahve falında divan görmek hayırlı ve iyi kalpli bir kısmet ile dünyaevine girileceğine, deyim yerindeyse çevresinden yükselecek çatlak seslere taviz vermeyeceğine, fakirleşeceğine, kötü ve tatsız sözler işiteceğine, yaşamdan elini eteğini çekeceğine ve içine dönerek, kabuğuna çekilip evden çıkmaz ve insanlarla da konuşmaz olacağına, Allah’ın kendisine çocuklarının mürüvvetini ve onların çocuklarının olduğunu görme şansını sunacağına, sıkıntılı bir dönemdeyse feraha ereceğine, kendini çok halsiz ve mutsuz hissedeceğine, çok uzun bir zaman boyunca yaptığı bu çalışmaların ekmeğini yiyeceğine, rakiplerin işine gelecek bir konuda bazı sırları açıklayacağına delalettir.

Kahve falında divan gördüyseniz:

  • İş hayatınızı veya özel yaşamınızı ilgilendiren konularda kendi kararlarınızı bizzat kendiniz vermelisiniz.

Kahve falında divana oturmak bir sebeple çok sıkıntı çekeceğine, rahatı kaçıracak bir dedikoduya konu olunacağına, hayal ettiğinden ve arzuladığından da fazlasına kavuşacağına delalet eder.

Kahve falında divan altına saklanmak hayallerinin gerçekleşeceğine, maddi zarara gireceğine, kendisine yatırım getirecek işlerden istediği sonucu alamayacağına rivayet eder.

Kahve falında demir divan görmek hedeflerine yaklaşacak fırsatlar elde edeceğine, şansının ve kısmetinin de ömür boyu açık olacağına, kariyer basamaklarının hızlı bir şekilde çıkılacağına yorulur.

Kahve falında divan görmek kurulu düzeni olacağına, hayırsız kişilerle irtibatın kesileceğine, verilecek kararlar doğrultusunda uzun zamandan beri yapılamayan çalışmaların tamama erdirileceğine, sevinçli ve müjdeli haberler alınacağına işarettir.

Kahve falında divanda yatmak başarılı ve hayırlı atılımlar yapacağına, bir anda ortaya çıkan bir aksilik yüzünden büyük bir istekle peşinden koştuğu bir işin  bir türlü gerçekleşmeyeceğine ve üzüntü duyacağına rivayet eder.

Kahve falında eski divan görmek sevdiği bir kişi ile birlikte yeni bir işe gireceğine, eş, dost ya da akrabalarından birinin sorununun çözümü için yardım edeceğine, elinden kaçırdığı fırsatları tekrar ele geçireceğine, mal ve mülk sahibi olacağına, bereket ve huzur geleceğine rivayet eder.

Kahve falında divana uzanmak birçok işin birlikte yapılacağına, güzel bir hayata sahip olunacağına, sevilen ve sayılan bir kişi olunacağına ve aile bireyleri ile birlikte bir işe girileceğine işarettir.

Kahve falında divan örtüsü görmek rakiplerin çok ağır yenilgilere uğratılacağına, eline geçen bütün sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacağına rivayet eder.