Kahve Falı Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Kahve Falı Tabirleri

Kahve falında kalemi başkasına vermek

Kahve falında kalemi başkasına vermek sağlık sorunlarının artacağına, kısa süre içinde manevi açıdan büyük bir boşluğa düşüleceğine, maddi ve manevi olarak çok büyük adımlar atılacağına ve uzun zamandan beri yaşanan sıkıntılı durumların çok yakın zaman içinde sona ereceğine, aile hayatında çok iyi olaylar ile karşı karşıya kalacağına, bir hastalığa maruz kalacağına, maddi ve manevi olarak uğranmış olan zararın kısa bir süre içerisinde ortadan kaldırılacağına, fal sahibinin hayatında çok büyük değişiklikler olacağına, sıkıntı ve sorun yaratan bütün kişileri hayatından çıkaracağına, kimseye muhtaç olmadan ve el açmak zorunda kalmadan yaşayacağına tabir olunur.

Kahve falında kalemi başkasına vermek gördüyseniz:

  • Belli konularda rekabet söz konusu olabilir.

Kahve falında kalemi yere düşürmek kişinin gerek iş, gerekse aile hayatında fikir ayrılıkları içine gireceğine, bazı kişiler tarafından karşısına çıkarılan engelleri herhangi bir zarar görmeden kısa süre içinde ortadan kaldıracağına, başında dönen şanssızlık bulutunun dağılacağına, yardıma muhtaç insanlara yardım edeceğine delalet eder.

Kahve falında göze siyah kalem çekmek atacağı bazı adımlar sayesinde çok sevineceği haberler alacağına, girdiği bazı işleri en iyi yerlere getireceğine, tartışmalı ortamlara maruz kalacağına alamet etmektedir.

Kahve falında kırmızı kalem toplamak bir şeyden zarar görmeye, yakın bir zamanda dünyaevine girileceğine işaret eder.

Kahve falında kalem suresini okumak ihtiyaçlarının ve eksiklerinin artacağına, belalı insanlara denk geleceğine, onlardan hayırsızlık göreceğine bu nedenle hem maddi anlamda hem de manevi anlamda sarsılacağına işaret eder.

Kahve falında elinde kalem tutmak ancak karşılaşacağı bir durumda tecrübesizliğinden dolayı yanlış bir adım atacağına, yaptığı işin de sıkıntılı olması sebebiyle istenmeyen durumlara düşeceğine, kavgaların büyüyeceğine rivayet etmektedir.

Kahve falında birinin elinde kalem görmek çok sevileceğine, toplum tarafından el üstünde tutulacağına, sözünün ise herkes tarafından dinleneceğine yorulmaktadır.

Kahve falında eski kalem görmek kötü kişilerin hayattan uzaklaştırılacağına, uzun zaman önce yaşanmış kötü bir olaydan ötürü ortaya çıkan zararların telafi edileceğine yorulmaktadır.

Kahve falında kırılmış kalem görmek sıkıntıların yakın zaman içinde geçeceğine, ister istemez başının belaya gireceğine, çok büyük sorunlar yaşayacağına rivayet eder.