Kahve Falı Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Kahve Falı Tabirleri

Kahve falında işaretler görmek

Kahve falında işaretler görmek fırsatların elden kaçırılacağına, iyi ruh halinin bozulacağına, verilen  sözlerin tutulacağına, neşeli zamanların yaşanacağına, bir sebeple attığı her adımda ve girdiği her çalışmada çok dikkat etmesi gerektiğine, çok uzunca bir süre boyunca büyük ve sorunlu zamanlar geçireceğine, kötü niyetli kişilerle pazarlığa oturulacağına, sıkıntılarınız yakın zamanda beklemediğiniz bir şekilde geçeceğine, sorunların ve sıkıntıların daha fazla büyümesine engel olacağına rivayet eder.

Kahve falında işaretler gördüyseniz:

  • Anlatmak istediklerinizi tam düşünmeden konuşmamaya özen göstermelisiniz.

Kahve falında parmakla işaret edilmek bir sebeple aile büyüklerinden birinin kalbinin kırılacağına ve bu sebeple kişinin kendisini bir türlü affetmeyeceğine, kazancın günden güne düşeceğine, sevinçli haberlerin geride kalacağına inanılır.

Kahve falında hazine işareti görmek deyim yerindeyse paraya ve mala tapar olacağına, yapılan işlerin kazanç getirmenin aksine zarara yol açacağına işarettir.

Kahve falında işaret parmağında yara görmek maddi rahatlık yaşayan kişinin ailesiyle beraber kalkınacağına, gelirinin çoğalacağına alamet eder.

Kahve falında işaret parmakta yüzük görmek toplumu aydınlatacak kadar ehil kimse olup, bilgiyle donanacağına, kişiye hep umut olacağına yorulur.

Kahve falında zafer işareti görmek bir sebeple kısa bir zaman içinde çok üzüleceğine, elindeki bütün imkânları kullanmasına rağmen yaşadığı kötü olaylar yüzünden işlerinin bir türlü düzelmeyeceğine ve gün geçtikçe daha çok üzüleceği olaylar yaşayacağına, fal sahibinin evli olması durumunda da evlat sahibi olacağına yorulmaktadır.

Kahve falında kalp işareti görmek üzüntü duyduğu olayları tek başına düzelteceğine, adım atacağı bir işte karşısına çıkacak bir sorundan ötürü ilerleyen dönemlerde de tökezleyeceğine yorulur.

Kahve falında işaret parmağının kanadığını görmek iş hayatı ile ilgili doğru ve hayırlı kararların alınacağına, kişinin maddi olarak kayba uğrayacağına inanılır.

Kahve falında trafik işaretleri görmek kendisine yeni bir iş bulacağına, yapacağı bazı çalışmalar sayesinde hiç olmadığı kadar iyi çalışmalar gerçekleştireceğine, sevdiği kişiler ile çok büyük bir işe gireceğine delalet etmektedir.