Kahve Falı Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Kahve Falı Tabirleri

Kahve falında hasat görmek

Kahve falında hasat görmek zinaya ve yasak olana uzak duracağına, yeniden eski huzurlu günlerine kavuşacağına, ancak karşılaşacağı bir durumda tecrübesizliğinden dolayı yanlış bir adım atacağına, yaptığı işin de sıkıntılı olması sebebiyle istenmeyen durumlara düşeceğine, yakın bir arkadaştan ya da bir ahbaptan destek alınacağına, büyük kazançlar elde edileceğine ve hayal edilen şeylere yakın bir zaman içinde kavuşulacağına, hayallerinin yıkılacağına, zaman zaman ruhuna mevlit okutarak ölen kişiyi kendince yad edeceğine ve çok daha huzurlu olacağına, ne yapsa, ne etse de yaptığı hatayı telafi edemeyeceğine işaret etmektedir.

Kahve falında hasat gördüyseniz:

  • Çok yakında eldivenleri takıp mutfağa geçmeniz gerekecek, hazırlıklarla ya da sıranızın gelmesini bekleyerek vakit kaybediyor olabilirsiniz.

Kahve falında patates hasat etmek sorunlarının gün geçtikçe daha da artacağına, elinde bulunan çalışmaların sıkıntılı bir duruma geleceğine, edilen tövbenin Allah katında kabul edileceğine delalettir.

Kahve falında hasat etmek sonunda tahmin edilenden daha büyük bir sıkıntıyla yüz yüze gelineceğine, iyi şartlarda yaşayacağına, şansının, bahtının ve kısmetinin açık olacağına ve kaderinin de yüzüne güleceğine işaret eder.

Kahve falında hasat edilmiş buğday tarlası görmek onlardan medet umacağına, istenmeyen bir yolculuğa yorulur.

Kahve falında mısır hasat etmek parasız günler geçireceğine, aç kalacağına, doğruyu ve doğru olan insanları terk edeceğine, günaha girip, kalp kıracağına rivayet eder.

Kahve falında ekin hasat etmek yaşamının çok lüks bir hale geleceğine, hayallerinin tek tek gerçekleşmeye başlayacağına, ister istemez aile hayatında çeşitli tartışmalar yaşayacağına, üzücü olaylardan aile bireylerinin tamamının etkileneceğine inanılır.

Kahve falında buğday hasat etmek çektiği tüm sıkıntıların sona ereceğine ve artık rahat bir nefes alacağına, hane içinde de ayrılıkların söz konusu olacağına delalet eder.

Kahve falında hasat edilmiş tarla görmek daha çok kazanmaya başlayacağına, kurtuluşu bulacağına işarettir.

Kahve falında nohut hasadı görmek hiçbir durumda karamsarlık yaşamayacağına, deyim yerindeyse geniş geniş yaşayacağına, hiçbir maddi zorluk çekmeyeceğine işarettir.