Kahve Falı Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Kahve Falı Tabirleri

Kahve falında demir tencere görmek

Kahve falında demir tencere görmek makam, güç, mal ve mülk sahibi olacağına, takdirini toplayacak kadar önemli işler yapılacağına, sevdiği kişilerle arasının açılacağına, zararlı bir alışkanlıktan uzaklaşılacağına, neşesini ve ağız tadını kaybedeceğine, kişinin maaşının harcamalara ve borçlara giderek kısa sürede tükeneceğine, kısa zaman içinde büyük kazançlar elde edilmesine vesile olacak bazı işlere girileceğine, kişinin bu gidişatı durdurmak için bir şeyler yapması gerektiğine ve eğer müdahale etmezse daha kötü durumlar ile karşılaşacağına alamet etmektedir.

Kahve falında demir tencere gördüyseniz:

  • Düşünülmeden edilmiş sözler veya zamansız ya da zararsız görünen yorumlar bir anda herkes tarafından duyulabilir.

Kahve falında demir tencere görmek huzurunun, keyfinin ve ağız tadının kaçacağına, bir anda yokluğa düşüleceğine alamet etmektedir.

Kahve falında tencere dibi sıyırmak amacına ulaşacağına bu sayede keyfinin ve neşesinin yerine geleceğine, işlerinin çok iyi bir şekilde ilerleyeceğine, rakiplerin her konuda fark atacağına yorulmaktadır.

Kahve falında pembe tencere görmek büyük sıkıntılar ve sorunlar yaşayacağına ve kendisini büyük bir üzüntüye karışmış olarak göreceğine, hayatının zor, çekilmez ve bunaltıcı hale gelmeyeceğine delalet etmektedir.

Kahve falında kara tencere görmek kısa süre içinde çok güzel çalışmalar gerçekleştirileceğine, ileride yapılacak çalışmalar için deneyim kazanılacağına rivayet etmektedir.

Kahve falında tencere dolusu dolma görmek önünün kapanacağına, maddi sıkıntılardan kurtulup bol kazanç elde edilecek işlerde başarı sahibi olunacağına delalet eder.

Kahve falında kocaman tencere görmek yaşamı boyunca niyetini ve kalbini bozmadan hareket ettiği için her işinin rast gideceğine, başka işlere girmek için fırsat yaratılacağına tabir olunur.

Kahve falında tahta tencere görmek dünya nimetlerinin pahalı ve lüks olanlarına kavuşacağına, yaşanan kötü anıların silineceğine alamet etmektedir.

Kahve falında tencere satın almak Allah’ın izni ile çok hayırlı ve güzel mevkilere terfi edeceğine ve adından sıkça söz ettiren biri olacağına, rakiplerini gerisinde bırakacağına inanılır.