Kahve Falı Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Kahve Falı Tabirleri

Kahve falında uçurum görmek

Kahve falında uçurum görmek dünyaca yücelmeye ve büyük bir mevkiye geçmeye, güzel günlerin geleceğine, dileklerinin ve dualarının da kabul olacağına, huysuz ve dedikoducu bir eşe sahip olunacağına, sorunların ve sıkıntıların deyim yerindeyse tereyağından kıl çeker gibi çözüme kavuşacağına, sıkıntılarını kısa zaman içinde kimseden en ufak bir destek görmeden ortadan kaldıracağına, bugüne kadar beklenen bir haberin gelmesiyle kişinin iştiraklerde, girişimlerde bulunacağına, alın teri ve bilek hakkı ile ekmek sahibi olacağına, doğruluktan ayrılmayacağına, hak yolunu tutacağına ve makbul olan dünya mallarından başkasına niyetlenmeyeceğine, daha önce hiç başa gelmeyen olaylarla karşılaşılacağına alamet etmektedir.

Kahve falında uçurum gördüyseniz:

  • Bir anda parlamanız mümkündür.

Kahve falında uçurumda düşmek parasının ve canın güvende olacağına, ruh sağlığının bozulacağına işaret etmektedir.

Kahve falında uçurumdan düşer gibi olmak iş hayatında çok iyi bir atılım yapılacağına, birçok kişinin takdir ettiği bir kişi olunacağına ve rahata erileceğine, çok büyük kazançlar ve hayırlı rızklar elde edeceğine, üzüntü ve endişelerinin son bulacağına delalet etmektedir.

Kahve falında uçurumda oturmak verdiği kararları, yaşama biçimini ve düşüncelerini sorgulayacağı bir döneme gireceğine, anlaşmazlıkların baş göstereceğine delalet eder.

Kahve falında uçurum kenarında ev görmek fal sahibinin bu durumu fark ederek akıllıca davranarak bu kişileri birbirine düşüreceğine yorumlandığı gibi, farklı olarak kişinin yapacağı yanlışların dostlarıyla arasını açacağına, çok büyük kazançlar getireceğine rivayet eder.

Kahve falında uçurumu tırmanmak kendisini paralayarak çalıştığı bir işte ortak olduğu kişiden büyük bir darbe yiyeceğine, saygısını kendisinden eksik etmeyeceğine rivayet etmektedir.

Kahve falında uçurumun kenarında durmak kısa süre içinde kendi işine sahip olunacağına, bağlılığı hem de kalıcı bolluğu bulacağına inanılır.

Kahve falında kardeşini uçurumdan atmak beraberliklerde hayal edilenden daha fazla mutlu olunacağına, dertlerine derman arayacağına rivayet eder.

Kahve falında uçurumdan denize uçmak aklına giren şeytana uyacağına, tövbe etmeden vefata delalet eder.