Kahve Falı Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Kahve Falı Tabirleri

Kahve falında bıçakla görmek

Kahve falında bıçakla görmek işkenceden ve kötü muameleden uzak kalınacağına, aile hayatı ile ilgili çok güzel adımlar atılacağına, iş hayatında ve aile hayatı içinde karşısına çıkan sorunlarından kurtulup mutlu zamanlar geçireceğine, isteklerini, ideallerini yerine getirmek için ihtiyacı olan tüm maddi ve manevi olanaklara sahip olacağına, isabetli kararlar vererek menfaat elde edeceğine, sıkıntıların destek verecek kişiler sayesinde çözüm bulacağına, sıkıntı getiren bir durumu düzelteceğine, mallarının eksileceğine, sorunlar ve sıkıntılar ile baş etmekten ötürü çok büyük manevi sorunlar ile karşılaşacağına, yaşadığı sorunlardan ötürü aile hayatında huzursuzluğun başgöstereceğine işaret eder.

Kahve falında bıçakla gördüyseniz:

  • Belli anlaşmalara yaklaşımınız önem taşıyor.

Kahve falında kapıda bıçak görmek kariyerini dilediği gibi sürdüreceğine, zor zamanlar ve sıkıntılı günler geçirileceğine, endişe duyulacak bazı olaylar yaşanacağına alamet eder.

Kahve falında bıçak kesmek gönül ilişkisi yaşadığı bir kişi ile evlilik yoluna gireceğine, gönül ilişkileriyle ilgili yeni bir sayfa açılacağına rivayet etmektedir.

Kahve falında sırtında bıçak yarası görmek bazı iş konularında önemli devlet büyüklerine danışılacağına, kısmetinin kapanacağına, işinden ekmeğinden olacağına, bununla kalmayarak iflas edeceğine alamet eder.

Kahve falında eşi tarafından bıçaklandığını görmek düşmanların ve rakiplerin yenilgiye uğratılacağına, bir yandan düğün, bir yandan cenaze olacağına delalet etmektedir.

Kahve falında tahta bıçak görmek sıkıntılarını ve sorunlarını bu şekilde atlatacağına, geleceğine alamet etmektedir.

Kahve falında birini bıçaklayarak yaralamak uzun bir süre boyunca bu olayın etkilerinin süreceğine ve yeni bir haneye kavuşulacağına, bol kazanç getirecek bir işte ortaklık kazanılacağına, aksiliklerle uğraşılan bir dönemin biteceğine alamet eder.

Kahve falında bıçak satmak parasal olarak iyi bir mevkiye kavuşulacağına, gerek kısa gerek uzun vadede çok iyi işler yapılacağına ve aile bireylerinin birlikte hareket etmesi sayesinde güzel günler göreceğine, bereketli işlere gireceğine tabir olunur.

Kahve falında hırsızın elinde bıçak görmek amacına nail olacağına, özellikle hayati tehlike arz eden durumlardan sıyrılarak eski rahat günlerine kavuşacağına delalet eder.