Kahve Falı Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Kahve Falı Tabirleri

Kahve falında başını görmek

Kahve falında başını görmek hedefine ve amacına giden yolda bir an bile vazgeçmeden, yılmadan, durmadan ve başka yollara sapmadan ilerleyeceğine, çok zor olarak görülen işleri kolay bir şekilde çözüme kavuşturacağına, yaşadığı bir rahatsızlıktan Allah’ın izni ile kısa zamanda kurtulacağına ve zor bir dönem geçirdikten sonra kendisini toparlayarak işlerini daha iyi bir hale getireceğine, amaçlardan sapmaya, iş hayatında büyük bir atılım yaparak rakiplerinin önüne geçeceğine, çok sıkıştığı ve sıkıldığı bir zamanda Allah’ın izni ile ferahlığa kavuşacağına, kişinin mesleki başarısını artırmak için var olan yeteneklerini ortaya koyabileceği fırsatları çok iyi değerlendireceğine ve tüm engellerin aşılacağına, hal, hareketlerinin ve çalışmalarının beğenilip kademe kazanacağının ve üst mevkilere gelip kendisine yardımı dokunan insanlara haklarını vereceğine, çok büyük bir proje ortaya koyacağına ve böylece uzun bir zamandan beri hayallerini kurduğu işi hayata geçireceğine, sıkıntısını ve sorununu bölüşeceğine inanılır.

Kahve falında başını gördüyseniz:

  • Mevcut pozisyonunuzda değişime neden olabilecek bir hareketiniz planlandığı şekilde devam etmeyebilir.

Kahve falında başı kopuk balık görmek atılan her adımda daha büyük zararlara girileceğine, mevcut işinden daha iyi koşullarda başka iş imkanları bulacağına işaret eder.

Kahve falında mezar başında dua etmek kişinin hayallerinin ve dileklerinin gerçekleşeceğine, galibiyetlerinin artacağına delalet etmektedir.

Kahve falında açık başla namaz kılmak çok büyük bir sevinç duyulacağına, bir sebeple insanlara küsüp kendi başına bir hayat yaşamayı seçeceğine inanılır.

Kahve falında köpek başı kesmek sağlam ve sarsılmaz bir makama oturacağına, garanti ve sürekli olacak başarı ve kazanç elde edeceğine, o işten ekmek yiyeceğine delalet eder.

Kahve falında kedi başı görmek gitmediği yerlere gideceğine, pek çok aksilikle boğuşmak zorunda kalacağına yorulmaktadır.

Kahve falında başına gül takmak çevresindeki kişileri de araya sokarak destek olacağına, çok büyük ve hayırlı çalışmalara girerek çok başarılı işler ortaya koyacağına rivayet etmektedir.

Kahve falında başında duvak görmek çok üst mevkilere geleceğine, sorunların halledilebilmesi için büyük fedakarlıklarda bulunulacağına delalettir.

Kahve falında başının öpüldüğünü görmek huzur ve rahatlık içinde yaşayacağına, huzur ve mutluluk bulacağına inanılır.