Kahve Falı Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Kahve Falı Tabirleri

Kahve falında tavan görmek

Kahve falında tavan görmek yıpranacağına ve bir türlü içinden çıkılmaz hallere düşeceğine, gelecekte de istediklerine kolayca erişebileceğine, iş hayatında zarar edileceğine, variyet sahibi olacağına, helal ekmek yiyeceğine, başarılı atılımlar ve girişimler yapacağına, herkesin karşısında el pençe divan duracağına, güllük gülistanlık olacağına, şansının açılacağına, kısmetlerini çoğalacağına ve rahatının da her geçen gün daha fazla yerine geleceğine, aksiliklerle boğuşulacak ve zorluklar yaşanacak bir çalışmaya girileceğine, destek vereceği düşünülen bir kişiden destek görülmeyeceğine ve büyük bir hayalkırıklığı yaşanacağına delalet eder.

Kahve falında tavan gördüyseniz:

  • Sabah saatlerindeyse sizi herhangi bir taahüt altına sokabilecek şeyleri imzalamaktan kaçınmalısınız.

Kahve falında tavanı delik görmek ani ve beklenmedik güzellikler olacağına, kişinin düzeninin oturacağına ve işlerinin bundan sonra kendisinin istediği yönde ilerleyeceğine, daha önce hiç sevinmediği kadar sevineceğine, tatmadığı ve bilmediği duyguları tadacağına işaret etmektedir.

Kahve falında tavan aktığını görmek sevdiği kişilerden birinin başının sıkıştığı ve zor duruma düştüğü bir durumda yardımına koşacağına, maddi ve manevi olarak çok büyük destek vereceğine, keyfinin ve sağlığının da yerine geleceğine yorulmaktadır.

Kahve falında tavanda gezmek ne yöne gideceğine, insanlara birşeyleri ispat etmeye çalışırken işlerin kötü bir hal alacağına ve sağlık sorunları ile geçecek bir döneme girileceğine inanılır.

Kahve falında tavanda karınca görmek borçlarının da kapanacağına, emek ve değer verdiği bir arkadaştan nankörlük ve vefasızlık göreceğine yorulur.

Kahve falında tavandan su sızdığını görmek zor bir durumdan sevdiği kişilerin vereceği yüklü miktarda bir yardım sayesinde sorunlarını çözeceğine, onlar nedeni ile başının beladan kurtulmayacağına işaret etmektedir.

Kahve falında tavandan kum döküldüğünü görmek zahmetli bir işin hızlı ve kolay bir şekilde nihayete erdirileceğine, elinin darda kalmayacağına inanılır.

Kahve falında tavanı akan ev görmek ayrılıkların birleşmeyle noktalanacağına, hayırlı yollar keşfedeceğine ve kişinin kendisine bolluğu nasip edecek girişimlerde bulunacağına inanılır.

Kahve falında evin tavanını süslemek çalıştığı işyerinin üst yöneticileri tarafından çok iyi bir mevkiye getirileceğine ve bu sayede daha üst mevkilere çıkma şansı yakalayacağına, bir düğün ya da bir sünnet gibi hayırlı ve sevinçli bir olay olacağına işaret etmektedir.