Kahve Falı Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Kahve Falı Tabirleri

Kahve falında saçını görmek

Kahve falında saçını görmek sorunlarından yakın bir zaman içinde kurtulacağına, uzun bir zamandan beri kötü giden işlerinin sabır ve azim göstermesi ile birlikte açılacağına ve çok büyük maddi ve manevi kazançlar elde edileceğine, maddi ve manevi açıdan zarara düşüleceğine, sorunların günden güne artacağına, daha iyi yerlere geleceğine, yetenekleri ve becerileri sayesinde büyük kazançlar elde edeceğine, kariyerini çok daha iyi yerlere taşıyacağına, üzüntüsünü ve acısını kalbine gömeceğine, huzurun bozulacağına ve sıkıntılarla baş etmekte zorluk çekileceğine, hastalıkların sona ereceğine ve sağlıklı günlerle beraber huzurun da artacağına, maddi kayba uğrayacağına, hastalanacağına, işinden ve ekmeğinden olacağına, kötü günler geçireceğine işarettir.

Kahve falında saçını gördüyseniz:

  • Bazı kimseler sırf size karşı olsun diye bir takım yenilikler teklif etseler bile bundan siz kazançlı çıkacaksınız.

Kahve falında saçında kahkül görmek her istediği bilgiye ve eğitime erişeceğine, diğer kişilerden ve rakiplerinden birkaç adım önde olacağına, kendini kötü hissetmesine neden olan kuruntularından ve şüphelerinden kurtulamayacağına inanılır.

Kahve falında saçı beyazlamış görmek uzun zamandan beri hayalini kurduğu şeyden ötürü kendisini istemeyeceği olayların içinde bulacağına, eş, dost ve akrabalar ile bazı ortaklıklar yapılacağına, güzel günlerin yakında olduğuna, kıskanılacak projelere imza atılacağına ve hayırlı bir kısmet ile dünyaevine girileceğine yorulur.

Kahve falında saçı turuncu görmek parasal sıkıntılarının sona ereceğine, toplumun din otoriterlerinden kabul ettiği kimse haline geleceğine, bunu şeref sayacağına işaret etmektedir.

Kahve falında saç maşa yaptırmak düzenlenen bir eğlenceye katılıp çok eğlenileceğine, sorunların çözüleceğine, kavgaların ve tartışmaların ortadan kaldırılacağına yorulmaktadır.

Kahve falında siyah saçı sarı görmek kişinin ümidini kaybederek pes etme noktasına geleceğine, iş dünyasında büyük ses getirecek çalışmalara imza atılacağına, büyük bir zenginliğin kapısının açılacağına, takıntılı bir kişi ile bir ortaklık kurulacağına, daha sonra ortaklığın bozulacağına ve yola tek başına devam edileceğine işaret eder.

Kahve falında kısa saç taramak fedakârlıklar yapacağına, daha büyük kazançlar elde edileceğine yorulmaktadır.

Kahve falında saç bağlamak güvendiği insanların gerçek yüzlerini göreceğine ve içine kapanacağına, uzun zamandan beri elinde bulunan imkânların daha da artacağına rivayet etmektedir.

Kahve falında ağzından saç çıktığını görmek karşısına hayırlı bir kişinin çıkacağına ve o kişiden duygularına karşılık göreceğine, sıkıntılarını bir köşeye atacaklarına, aile bireyleri arasındaki bağın daha sıkı bir hal alacağına yorulmaktadır.